Dne  21. 4. 2022 připravil Ing. Jiří Tomáš pro žáky 1. až  4. ročníků  Oboru Informační technologie tzv. Exkurzní den do firem v rámci poznání jak probíhá praxe v rámci daného oboru.

Žáci se svými třídními učiteli navštívili firmy oboru Informační technologie, kde se jim firmy velmi pěkně věnovali v rámci tohoto dne.

Zúčastnění učitelé napsali své zhodnocení tohoto dne a musíme opravdu říci, že všude byla spokojenost jak na straně firem tak žáků.

1I. pan  třídní  učitel  Vyroubal : Czech Aviation Training Centre (CATC)

Žáci byli spokojeni s danou Exkurzí a měli zájem formou dotazů k tématu. Seznámili se s fungováním CATS na LVH.

2I. pan třídní  učitel  Liszok : Řízení letového provozu

Žáci absolvovali odbornou přednášku kde ukázali a popisovali jak firma funguje, jaké mají požadavky a byl prostor  i pro různé otázky, které žáci mohli pokládat. Všechny zaujalo, že výkon této práce je velmi dobře finančně ohodnocen ale je také  vyžadována velká odpovědnost.  Žáci  měli možnost poznat jak zaměstnanci firmy pracují, místnosti kde jsou servery, vysvětlili jak moc je nutné vše bezpečnostně mít zajištěno  a umožnili žákům vidět i  řídící centrum.

3I. pan učitel Noska a třídní učitelka Pačesová : Keen Software House

Všichni žáci tohoto ročníku si nenechali ujít  tento Exkurzí den z důvodu charakteru činnosti  této firmy, kdy tvorba  SW v herním průmyslu je pro žáky zajímavá, žáci měli spoustu dotazů na vedoucího programování i personalistku firmy .

4I. paní třídní učitelka Brabcová :  IBA CZ, s.r.o.

Žáci 4. ročníku byli v této firmě seznámeni s firemní činností a připravili si pro ně velmi přínosné odborné přednášky na různé témata v oboru Informační technologie. Žákům dotazy odpovídali zaměstnanci firmy , které jim tak přiblížili danou praxi ve firmě.

Tímto bych chtěl zmíněným firmám poděkovat, že se v rámci pracovní doby věnovali žákům a jsou ochotni přispět k výchově budoucích zaměstnanců v daném oboru.

Jsme rádi, že jsme v tak“ dobrých vztazích“ a firmy nám umožňují formou Exkurzních dnů nahlédnout jak v praxi se v daném oboru pracuje což pro žáky je zajímavé a přínosné.

Ing. Jiří Tomáš, koordinátor praxí a organizátor Exkurzí pro obor Informační technologie.

Hledat text

Anketa

Kde jste se dozvěděli o naší škole?

Aktuality

Pozvánka na zahájení nového školního roku 2022/2023

28. červen 2022

Střední průmyslová škola strojnická, škola hlavního města Prahy Vás srdečně zve na slavnostní zahájení školního roku 2022/2023 do Betlémské kaple dne 1. 9. 2022 od 9,00 hodin. Zváni jsou také rodiče a rodinní příslušníci.   

Číst dál...

Sportovní den

28. červen 2022

V pátek dne 24. 6. 2022 proběhl v prostorách sportoviště Masná tradiční sportovní den školy. Žáci se účastnili turnajů mezi třídami v malé kopané, volejbale a košíkové. Tímto sportovním kláním se naše škola snaží přispívat k antickému ideálu harmonického souladu a vyváženosti tělesné i duševní...

Číst dál...

Provoz sekretariátu - červenec a srpen 2022

27. červen 2022

Sekretariát školy bude v pracovní dny mít provozní hodiny od 8:00 do 12:00 hod. V červenci na vrátnici a v srpnu na sekretariátě. 

Číst dál...

Předávání maturitního vysvědčení

21. červen 2022

Dne 2.6. v 15:00 hod. proběhlo slavnostní předávání maturitních vysvědčení na půdě Pražské konzervatoře. Program byl zahájen nástupem studentů při studentské hymně Gaudeamus Igitur. Poté následoval projev ředitele školy, který byl završen hudebním vystoupením malého smyčcového orchestru. Vrcholem celého...

Číst dál...

Výdej obědů 22.06.2022

16. červen 2022

Dne 22.6.2022 se obědy budou vydávat pouze do 14:00 hodin.

Číst dál...

Výdej obědů 27.- 30.6.2022

15. červen 2022

Vzhledem k probíhajícím třídním akcím v týdnu 27.-30.6. 2022 mimo školu, bude zkrácený výdej obědů od 11.00 -13.30 hodin.

Číst dál...