Ve školním roce  2023/24 žáci opět jako každý rok realizovali odborné praxe v renovovaných firmách oboru Informační technologie. 

 

Realizace praxí byla od 20.5.-31.5. 2024.

Žáci druhého a třetího ročníku tohoto oboru se účastnili ve firmách jako např. Česká spořitelna a.s., Policie ČR,  Allcons a.s., nebo advokátní kanceláře POROS Strategic Legal Advisory, či Havel-Partners, či Fresh Services, nebo nadace Rozvoje občanské společnosti NROS, či Acicoma Systems a.s., Řízení letového provozu České republiky, nebo letos i FTV Prima spol. s.r.o., Knowlimits Group, nebo firma ComAp.a.s.

       

Za obor Strojírenství a Technické lyceum se praxe zúčastnily třídy 2.A, 2.B, 2.C, 3.A, 3.B, 3.C, 3.L v počtu 170 žáků.

Žáci byli rozděleni do celkem 90 firem po celé České republice i v zahraničí. 15 učitelů provádělo kontrolní návštěvy na pracovištích jednotlivých firem. Mohu jmenovat například firmy Škoda  Auto a. s., Strojmetal Aluminium Forging a.s., AERO Vodochody AEROSPACE a.s., České Dráhy a. s., ČEZ ENERGOSERVIS spol. s. r. o. , Lavaris s. r. o., Czech Airlines Technics, MIKROTECHNA PRAHA a.s., Vojenský historický ústav a další.

Byli jsme potěšeni přístupem jednotlivých firem a jejich pracovníků, s jakým nasazením se věnovali našim žákům. Žáci překvapili svojí obdivuhodnou pílí. I ti žáci, jejichž teoretické znalosti nejsou nejlepší, se zpravidla ukázali jako plnohodnotní pracovníci s vynikajícími pracovními výsledky. 

 
    
 
Praxe v Žamberku v Muzeu starých strojů proběhla velmi kladně a pohodově, studenti 3.L se podíleli na renovaci úzkorozchodné lokomotivy z Německa, ta je připravována k celkové rekonstrukci, rozebírali celkovou sestavu stroje, tj. pojezd, kotel a stanoviště strojvedoucího a veškeré armatury, Mohli se díky tomu seznámit s funkcí jednotlivých částí parních zařízení která jsou shodou okolností v muzeu také umístěna. Přístup pracovníků a vedení byl velmi vstřícný a profesionální, pokud bylo třeba, poradili a poskytli potřebné info i vybavení, také měli neomezený přístup po celém areálu muzea i podrobnou prohlídku exponátů s praktickými ukázkami. Vzhledem k aktuální situaci byly některé stroje v provozu, na jejich přípravě se také podíleli, a mohli si vyzkoušet, pod odborným dozorem, jejich ovládání a řízení po areálu (parní válec a lokomotiva). Podařilo se také pokročit v domluvě exponátu pro školu. (Ing.Žilka osobně).
Muzeum starých strojů v té době navštívil prezident České republiky Petr Pavel s manželkou, který se s námi na památku vyfotografoval.
 
 
 
 
 

Hledat text

Anketa

Kde jste se dozvěděli o naší škole?

Aktuality

Poděkování všem vstřícným a pracovitým zaměstnancům - kolegům

03. červenec 2024

Dobrý den, vážení, děkuji za pomoc při vybudování celosvětově nejlépe vybavené střední technické školy v oboru strojírenství. Bylo mi ctí.   S přátelským pozdravem, Žilka  

Číst dál...

Poděkování firmám za spolupráci

03. červenec 2024

Dobrý den, vážení majitelé firem, zaměstnanci, na závěr mého působení ve funkci ředitele SPŠS Betlémská, bych vám rád všem poděkoval za spolupráci při výchově a vzdělávání mladé generace strojařů ve vašich firmách. Bylo mi ctí. S přátelským pozdravem Žilka

Číst dál...

Historická tečka na dortu zvaném SPŠS Betlémská

26. červen 2024

Po 5-ti letech snahy o získání muzeálního historického stroje, dokumentujícího průmyslovou vyspělost meziválečného období ČR, se povedlo zakoupit z Muzea starých strojů a technologií z Žamberku, funkční stabilní stroj "Slavia" z r. 1935. Je to taková má poslední třešnička na dortu. S přátelským pozdravem...

Číst dál...

Uskutečněné odborné praxe oborů Informační technologie, Strojírenství a Technické lyceum

11. červen 2024

Ve školním roce  2023/24 žáci opět jako každý rok realizovali odborné praxe v renovovaných firmách oboru Informační technologie.    Realizace praxí byla od 20.5.-31.5. 2024. Žáci druhého a třetího ročníku tohoto oboru se účastnili ve firmách jako např. Česká spořitelna a.s., Policie ČR,  Allcons a.s., nebo...

Číst dál...

Slavnostní předání maturitních vysvědčení

10. červen 2024

Slavnostní předání maturitních vysvědčení proběhne 13. 6. 2024 v 09,00 hodin v Betlémské kapli. Zveme všechny rodiče a příbuzné maturantů, kteří se rozloučí se středoškolskou části své hodnotné životní pouti. Zároveň zveme všechny kantory, kteří se na ní podíleli. 

Číst dál...